Gésagolyó olvasd tovább>

2023.08.19

Élvezetet fokozó játékszer vagy izomerősítő? 

Ismeri a gésagolyókat? Hallott arról, hogy ez a furcsa kis eszköz nemcsak erotikus játékszernek, hanem a medenceizmokat erősítő segédeszköznek is használható? 

A gésagolyókat Japánban évszázadok óta használták, eredeti formájukban vastag falú üveggolyók voltak, bennük egy másik, kisebb golyóval. Ma a boltok illetve internetes katalógusok kínálatából sokféle anyagú, színű, méretű, formájú gésagolyó közül lehet választani. Lehet fém, műanyag, szilikon, gömbölyű vagy tojásdad, sima vagy rücskös, gyöngyberakásos felszínű, állhat egy vagy (zsinórral összekötött) két golyóból, sőt, létezik több gömböcskéből álló golyósor is. Üreges belsejűek, bennük egy másik kis golyó mozog, ide-oda ütődik, és kelt belső rezgéseket. Olyan is akad, amelynek gyártója ezt a funkciót nem bízza a véletlenre, hanem vibrációs motorral szereli fel a terméket. Nagyságuk másfél és öt centiméter átmérő között változik, súlyuk 20 és 100 gramm között mozog. A használó az intim mérete, hüvelyizmainak állapota szerint választhat, kezdőknek a 3,5 centiméter átmérőjű eszközt ajánlják .

Mire jók?

A golyókat a hüvelybe helyezik. Az eszköz belsejében lévő golyócska a használó mozgása nyomán gördül, és ez a belső rezgés a hüvely falára hatva készteti a hüvely izmait (az ún. PC izmokat) és a záróizmot reflexszerű összehúzódásra. Ezek az összehúzódások erősítik ezeket az izmokat, amelyek egyébként általános testedzéssel nehezen, csak speciális intim tornagyakorlatokkal befolyásolhatók. A gésagolyók használata javíthatja a hüvely érzékenységét illetve rugalmasságát, szorítóerejét, amely jó hatással lehet a szexuális együttlétekre, fokozhatja az orgazmusra való készséget, az egymásnak nyújtott örömet. Ugyanakkor - az ajánlások szerint - nemcsak a nemi életben szerepet játszó izomcsoportra hat jótékonyan, hanem a többi, medencealapi záróizomra is, így például a széklet- és a vizelettartási nehézségekért felelős izmokra is, így ezáltal csökkenthetők az oly sok kellemetlenséget okozó inkontinencia tünetei.

Hogyan használható?

A golyót a hüvelybe (annak alsó harmadába) helyezik, és a medencefenék izmainak, később tudatosan a hüvelyi izmoknak a segítségével igyekeznek megakadályozni a kicsúszását. Természetesen ez nem egyszerű: álló, vagy guggoló testhelyzetben (vagyis a gravitációval szemben) a golyók biztonságos megtartásához is rendszeres gyakorlás szükséges. A leírások szerint később el lehet jutni odáig, hogy már nemcsak a golyó saját súlya ellenében tartják meg a hüvelyi izmok az eszközt, hanem a szándékos húzásnak is ellenállnak. Internetes olvasói fórumokon párok beszámolóit is olvashatjuk, amelyben ezt a "tilitoli" játékot élvezetes előjáték gyanánt ajánlják.

Olyan gyakorlatot is találtam a sokféle internetes használati utasítás között, amelyben - először fekvő, később esetleg álló testhelyzetben is - az első golyót helyezik be a hüvelybe, és pusztán az izmok erejével mozgatják beljebb, amíg a második golyó is a hüvelynyíláshoz ér. Ráadásul a gyakorlatok során egyre kisebb átmérőjű és egyre nagyobb súlyú golyócskák használatát ajánlják "az igazán erős hüvelyizmok elérése érdekében".

A záróizmokat erősítő funkcióhoz azonban állva, sőt, "haladóknak" mozgás, például házimunka végzése közben is ajánlják a használatát.  A gyakorlatok időtartama sem mindegy: ha a záróizmok erősítését célzó gyakorlatokat végzi, állva vagy guggolva, akkor nem ajánlott hosszasan próbálkozni azok összehúzva tartásával. A tudatos izomösszehúzás ajánlott ideje csupán másodpercekben mérhető (5-10 másodperc elegendő).

Azt pedig talán felesleges is megemlíteni, hogy mindenképpen ügyelni kell a megfelelő higiéniára, a golyók használat előtti alapos fertőtlenítésére, hiszen az adott esetben rücskös, berakásos, stb. "játékszerek" felszínén megtapadhatnak olyan hüvelyi váladékok, szövettörmelékek, amelyek melegágyul szolgálhatnak a különböző kórokozók elszaporodásához.

 Forrás: 

Készítsd el weboldaladat ingyen!